sobota, 7 grudnia 2013

Tajemnice wydarte zmarłym


autor: Emily Craig

   Momentami bardzo ciekawa. Dla zainteresowanych tematem badania zwłok zawiera wręcz olbrzymia ilość fachowych informacji z dziedziny antropologii sądowej. 


Autorka przeprowadza nas przez swoje losy zawodowego rozwoju. Zwraca przy tym uwagę, jak niespodziewanie informacje i doświadczenia mogą przydać się zarówno w samej pracy jak i stać się trampoliną do awansu zawodowego. Opisując poszczególne etapy swojej pracy, pokazuje cały trud, brud i smród jaki towarzyszy podczas wydobywania i badania fragmentów zwłok. Autorka stara się również uświadomić różnice między rzeczywistym ogromem działań antropologa sądowego, a obrazami jakie proponują twórcy filmów i seriali. Smaczkiem są spostrzeżenia autorki dotyczące spraw znanych nam z telewizji i prasy. Wisienką na torcie miała być relacja z działań w Strefie Zero, czyli po ataku na WTC 11 września 2001 roku. Jak dla mnie, dużo więcej spodziewałem się po tym rozdziale. Przebuja się pewien sposób monotonii w opowiadaniu. Ponieważ jest to książka bardziej dokumentalna niż beletrystyczna, można wybaczyć brak mocnego akcentu na zakończenie.


Tomasz R.Głogowski

Wydawnictwo

Interesujące Cię książki znajdziesz w E-bookarni Pana Szczura

1 komentarz:

Aneczka pisze...

Byłam ciekawa Twojej opinii o książce, której tematyka idealnie współgra z moimi czytelniczymi preferencjami. Recenzja krótka, aczkolwiek treściwa :)
Pozdrawiam!