czwartek, 14 czerwca 2012

"Sąd Ostateczny"

autor:    Anna Klejzerowicz 

Zbliżają się letnie wakacje, czas wypoczynku i błogiego, urlopowego lenistwa. Jednak, część z was niewątpliwie spędzi trochę czasu na nadrabianiu zaległych  lektur.  Dlatego chcę polecić nie najnowszą już, ale ciekawą książkę, którą ostatnio miałem okazje przeczytać. „Sąd ostateczny” Anny Klejzerowicz to jedna z niewielu powieści kryminalnych, które czyta się świetnie zarówno w długie zimowe wieczory, jak i wygrzewając się na gorącym piasku w upalny letni dzień.
Historia dzieje się w Gdańsku, w trakcie gorącego lata. Wszędzie przewijają się tłumy turystów, a upał, który funduje nam autorka pozwala niemalże poczuć go na własnej skórze. Bohater, Emil Żądło to człowiek po przejściach. Były policjant, rozwodnik, dziennikarz bez stałego zatrudnienia z tendencją do wplątywania siebie i swoich bliskich w niebezpieczne sytuacje. W toku zdarzeń, Emil przeobraża się w dziennikarza śledczego.
Autorka wciąga nas w świat malowany ręką niemieckiego malarza, którego obraz jest znany chyba wszystkim gdańszczanom. Świat ten, pełen jest tajemnic i pytań, na które Emil Żądło musi odpowiedzieć. Presja czasu, zagrożenie życia bliskich oraz nieprzewidywalność mordercy sprawiają, że opowieść wciąga bez reszty. Akcja od samego początku nabiera tempa, a później tylko je podkręca.
Czy Emil Żądło rozwiąże zagadkę morderstw, czy zdoła ochronić swoich bliskich, czy znajdzie swoje szczęście? Przeczytajcie i sprawdźcie sami.

Tomasz R.Głogowski

Wydawnictwo

Interesujące Cię książki znajdziesz w E-bookarni Pana Szczura

Brak komentarzy: